Szakkörök_Karének

«« Vissza ««

XX. kerületi iskolák hangversenye

Jancsó Györgyi 1964 IV. b-ben érettségizett

volt diák megőrzött emlékeiből

 

Meghívó és belépőjegy a Tavaszi Hangversenyre 

"Énekkarunk, egyik szerepléséről megőrzött emlék." - írja levelében Gáspár Magdolna, aki barátnője és osztálytársa, Jancsó Györgyi kérésére megküldte szerkesztőségünkhöz az alábbi dokumentumot. A résztvevő iskolák énekkari vezetőinek neve olvasható a meghívón.

Iskolánk énektanára, Bencze István a Bagi Ilona Leánygimnázium énekkarának és a Lázár Vilmos Általános Iskola énekkarának egyaránt karmestere volt, hiszen mindkét iskolában tanított.

 

 

 

Első oldal

 

 

Második oldal

 

Erről a hangversenyről Bencze István említést tett Kökény Sándorné - A pesterzsébeti leánygimnázium - Bagi Ilona Gimnázium emlékkönyvében, mely a következő oldal sorai között olvasható:  Bencze István énekkarvezető.

Itt most e dokumentum mutatja a részletes leírást. Iskolatörténeti jelentőségű tudnivaló, hogy a meghívó első oldalának bal alsó sorában az F. k.: névjelölésben Kása Istvánné neve olvasható, aki akkor a XX. ker. Tanács Oktatási Osztályának vezetője volt, majd később az iskolánk kinevezett igazgatója lett 1968-tól 70-ig.

 

 Az oldal felhelyezésre került 2012. június 25-én megküldött levél alapján

«« Vissza ««Észrevételeket és javaslatokat a dokaistvanne@gmail.com e-mail címre várjuk.